Віадук у Ворохті

Коментарів поки немає

Віадук у Ворохті

Сьогодні розповідаємо про +1 місце, яке ви просто повинні відвідати в Україні.

#синевир_поради

Віадук у Ворохті – один з найбільших кам’яних мостів світу.

#Україна_чарівна

У Ворохті багато мальовничих пейзажів, давня церква, безліч старовинних польських і австрійських садиб. А ще воно приваблює туристів старовинними мостами, побудованими за часів Австро-Угорщини.

Один, найбільший із чотирьох старовинних мостів, розташований ще на під’їзді до селища. Це – старий австрійський міст. Його ще в 1895 році звели полонені італійці, і він поєднав береги Прута в місці, де річка має широке русло, на вигині залізниці. Завдяки такому ландшафту міст довелося зробити дуже довгим – 130 метрів, а найширший його проліт має довжину 65 метрів.

Старий австрійський міст збудований з каменю і має казковий вигляд. Він належить до мостів типу ‘віадук’ – кам’яний арочний міст, яким проходить дорога чи залізничний шлях. До 2000-го року він був частиною залізничного сполучення Івано-Франківськ – Яремча – Ворохта – Рахів, а потім неподалік звели новий міст.

Ця архітектурна перлина Ворохти відома далеко за межами селища, оскільки Старий австрійський міст – одна із п’яти таких споруд у всій Західній Україні й один із найстаріших і найдовших кам’яних віадуків у Європі. Багато гостей Ворохти приїжджають сюди, щоб відчути романтику цієї пам’ятки Карпат.

Серед старовинних кам’яних мостів у Ворохті Старий австрійський міст – найвідоміший, але далеко не єдиний. У селищі є ще три мальовничі мости, вік кожного з яких близько століття.

Як дістатися 👇🏻

З Ворохтою є пряме автомобільне та залізничне сполучення. З Івано-Франківська маршрутки у тому напрямку відправляються щогодини, якщо не частіше. У Ворохті зупиняється пасажирський потяг Львів-Рахів, а також приміські поїзди.

Сам віадук шукати довго теж не доведеться – ви в будь-якому випадку будете його проїжджати, та й йдучи уздовж залізничної колії теж нескладно до нього дійти 🚂

Amazing Ukraine


Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.